O mně

O mně

Ve skutečném světě:
Jmenuji se Jan Němec. Momentálně bydlím, pracuji a studuji v Brně, ale pocházím z Třebíče, kde mám většinu rodiny a přátel. Od roku 2011 pracuji ve společnosti AURA, s.r.o. na pozici „Technická podpora informačního systému pro soudní exekutory“. Mezi mé koníčky patří počítačové hry, nové technologie, motorsport (rally a F1), vesmír a hudba. Jsem INTJ.

Ve virtuálním světě
Hrát počítačové hry jsem začal už jako malé dítě na Commodore 64. V pubertě se mojí velkou vášní stal Counter-strike, díky kterému jsem poznal řadu svých současných přátel. Quake jsem poprvé hrál někdy kolem roku 2000, kdy jsem v herně okusil CTF v Quake 2. Quake 3 Arena jsem vyzkoušel v roce 2003 a po zhlédnutí videa z QuakeConu jsem měl ambice všechny porazit. Neměl jsem ale internet, takže jsem začal místo duelů hrát mod DeFRaG. U toho jsem vydržel 7 let a díky tomu umím spoustu pohybových triků.

Od roku 2004 jsem členem party kamarádů – hráčů počítačových her, kterou označujeme /EDF/. Uspořádali jsme množství LAN party, na kterých hrajeme zejména Counter strike (nejprve 1.6, nyní Global Offensive).

V letech 2003-2010 jsem se věnoval hraní Quake 3 Arena, zejména módu DeFRaG. Po několika menších úspěších a také světových rekordech (dnes již všechny překonány) jsem v roce 2010 zvítězil v soutěži „CZSK DeFRaG competition“ v kategorii VQ3.

V roce 2009 jsem společně s kamarádem watchOutem dokončil speedrun (hraní hry na čas) hry Project IGI. Trvalo téměř 10 let, než byl náš čas někým překonán. Speedrunoval jsem i další hry, ale žádnou se stejným zápalem.

V letech 2008 – 2009 a 2012 jsem hrál českou nejvyšší soutěž v Richard Burns rally, ale byl jsem spíše podprůměrný jezdec.

V roce 2017 jsem pomáhal ugrovi s testováním jeho hry Pivo’s Grand Adventures Episode 2: Redemption.

Mé největší herní úspěchy:
– 1. místo v CZSK Defrag competition 2010 (VQ3)
– 3. místo v CZSK DeFRaG Competition 2006 (VQ3)
Speedrun hry Project I.G.I.. Tuhle hru jsme s kamarádem watchOutem naprosto znásilnili 🙂 Doporučuji ke zhlédnutí alespoň levely 1 a 14.
– 2. místo v duelové části „Quake Live winter cup 2016“ zde na Databázi. Záznam finálového zápasu

Motorsport
Od mládí mě fascinovala rychlá kola. Chtěl jsem se stát rally jezdcem, ale pro nedostatečné finanční zázemí se tak nakonec nestalo. V roce 2007 jsem v civilním autě způsobil autonehodu, která skončila bez zranění, ale zničením auta. Od téměř jisté smrti mě dělil cca 1 metr. Tato nehoda, i proto, že jsem ohrozil svého spolujezdce, navždy změnila můj pohled na rychlou jízdu v běžném provozu.

Několikrát jsem se zúčastnil motokárových závodů v Třebíči. Vyzkoušel jsem také motokárovou dráhu v Chebu, tři v Brně a jednu v Německu.

V létě 2011 jsem poprvé usedl za volant rally speciálu. Během testu s Fordem Fiesta jsem ujel asi 10 kilometrů.

Na apríla 2012 jsme absolvovali s watchOutem tříhodinový vytrvalostní závod na okruhu v Mostě za volantem upraveného Fordu Puma. Přesto, že jsme jeli okruhový závod poprvé v životě, odvezli jsme si pohár pro vítěze skupiny. Při výjezdu z poslední zatáčky jsem předjel soupeře, takže jsme vyhráli asi o 5 metrů 🙂 Nejrychlejší kolo jsem zajel pět kol před cílem – čas 2:11,293. Moc nás nepotěšilo, že rychleji to tam jezdí i kamiony 🙂

Chci si splnit životní sen a svézt se v hodně výkonném autě na okruhu. Byl bych nejraději, kdyby to bylo na Nürburgring Nordschleife, ale mám z té tratě takový respekt, že to možná nakonec nebude pravda.