Max Payne 3 – 80 %

Max Payne 3 – 80 %

Max Payne 3 nedělá svým předchůdcům vůbec ostudu. Jako velký fanoušek prvních dvou dílů jsem měl nejprve od trojky velká očekávání, ale nakonec jsem díky odloženému datu vydání vystřízlivěl a šel do hry s tím, že uvidím. A viděl jsem.

Rockstar si dal určitě moc práce s milionem detailů (viz nejdelší titulky, jaké jsem kdy viděl) a snažil se držet původního konceptu. Základní herní mechaniky se příliš nezměnily, což mě upřímně potěšilo. Stále je tu bullet-time, pohled třetí osoby i mnoho vedlejších postav, které tvoří složitou mozaiku událostí. Atmosféra je rozhodně jiná, než dříve, ale cítil jsem, že R* se touto cestou vydal záměrně a chtěl tuto minisérii posunout někam jinam. Stále stejný je však pocit zmaru a zoufalství, když se Maxovi (vám) všechno daří, plníte jednu misi za druhou a vše se víc a víc kazí, umírají lidi, kteří neměli a není vidět cesta ven.

Mrzí mě absence komixových vyprávění, ale filmečky nebyly k zahození. Škoda, že se veškerý příběh odehrává právě ve filmečcích a hra je tak neustále přerušována.

Po většinu času mě hraní velmi bavilo a občas jsem se i zasmál.
P.S.: Zamiloval jsem se do Giovanny. Sice jsem nejdřív víc koukal po Fabianě, ale když mi ji zabili…
Pro: zábava, akce, žádné loadingy

Proti: neustálé přerušování hry, slabší hudba